Jak podłączyć tablet do telewizora?

Chcesz oglądać telewizję internetową na dużym ekranie? Filmy online, gdzie chcesz i kiedy chcesz? Wystarczy, że podłączysz swój tablet do telewizora i skorzystasz z serwisów internetowych, udostępniających filmy i programy.

Kablem czy przez WiFi?

Tablety świetnie nadają się do przenoszenia danych, a nawet oglądania filmów, ale są chwile, gdy szukasz większego obrazu. Wtedy najkorzystniej jest podłączyć go do domowego telewizora. Najpierw dowiedz się, czy chcesz połączyć się za pomocą kabla HDMI czy Wi-Fi. Kable działają dość płynnie i mogą być lepszą opcją, jeśli chcesz wyeliminować wszelkie opóźnienia. Jednak jeśli masz szybki i niezawodny Internet, przesyłanie strumieniowe przez sieć Wi-Fi może równie dobrze działać.

Kable HDMI są proste – nie musisz się martwić sygnałami Wi-Fi ani hasłami. Aby się połączyć, znajdź porty HDMI w telewizorze i tablecie. Zwróć uwagę na rozmiar tych portów. Telewizory zazwyczaj mają pełnowymiarowe porty HDMI, a tablety – mini porty. Będziesz potrzebował adaptera, jeśli tablet nie ma portu HDMI. Na przykład nowszy iPad potrzebuje cyfrowego adaptera AV Apple Lightning®. Tablety Samsung wymagają innego adaptera. Pamiętaj: kable HDMI przenoszą zarówno obraz, jak i dźwięk – więc nie musisz się martwić o znalezienie wielu adapterów.

Jeśli Twój tablet i telewizor pochodzą od tego samego producenta (jak tablet Samsung i telewizor Samsung), mogą być dostarczane z aplikacją taką jak Samsung Smart View, która ułatwia przesyłanie strumieniowe. Wystarczy zainstalować aplikację, upewnij się, że masz połączenie z tą samą siecią Wi-Fi i wybierz Połącz z telewizorem. Istnieje również kilka urządzeń do przesyłania strumieniowego, które pozwalają podłączyć tablet do telewizora. Roku® Streaming Stick® współpracuje z wieloma tabletami i jest wyposażony we własny zestaw aplikacji dla sieci telewizyjnych, filmów i innych usług przesyłania strumieniowego. Wybierając urządzenie do przesyłania strumieniowego, sprawdź, czy jest ono zgodne z tabletem. Pamiętaj: Będziesz miał lepsze wyniki strumieniowania między tabletem a telewizorem, jeśli domowe prędkości Internetu wynoszą 12 Mb / s lub więcej. Przy czymkolwiek niższym, prawdopodobnie doświadczysz trochę buforowania lub opóźnienia.

Zalety i wady oglądania filmów online

Jednak czy oglądanie telewizji internetowej rzeczywiście jest tak korzystne? Oczywiście. To nie tylko programy telewizyjne, ale też filmy online czy wiadomości. Wiele stron internetowych oferuje bezpłatne filmy z funkcją transmisji na żywo online i pozwala wybrać ulubiony gatunek. Te witryny działają 24×7, do których możesz uzyskać dostęp o każdej porze dnia. Większość stron internetowych aktualizuje swoją bibliotekę z ponad 500 darmowymi filmami online. Kolejną ważną zaletą przesyłania strumieniowego filmów online jest brak zakłóceń ze świata zewnętrznego. Oglądanie filmów w całkowitej samotności jest jak czytanie książki. Zapewnia lepsze wrażenia z postaci i więcej wglądu w fabułę filmu. Rozrywka to nie jedyny powód, dla którego ludzie preferują obecnie najlepsze strony do oglądania filmów online. Chodzi o znalezienie inspiracji wśród ulubionych artystów i gatunku filmowego. Filmy są lustrem dla społeczeństwa, a obecnie w filmach powstaje mnóstwo treści edukacyjnych. Możesz też zobaczyć filmy inspirowane prawdziwymi historiami lub wydarzeniami. Jeśli zapomniałeś o czymś, to możesz zatrzymać film i zrobić to, co konieczne. Jeśli martwisz się brakiem miejsca na dysku, możesz oglądać darmowe filmy online bez pobierania za pośrednictwem darmowych platform streamingowych.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *